5 skvělých věcí na Ještědu

25.02.2019

Sepsali jsme pro tebe 5 věcí, díky kterým si Ještěd prostě zamiluješ. No vážně!

1. Výhled

Nesporným plusem, díky kterému se sami na Ještěd rádi vracíme, je výhled, který se ti nabídne po vystoupání na jeho vrchol. Máš celé město Liberec a polovinu Čech jako na dlani a pokud je dobré počasí, můžeš tu udělat i hezké fotky z 1012 m n. m. Schválně, zkus vyfotit kraj Německa, Polska, Prahu nebo Železnou horu z Českomoravské vrchoviny. Odtud zkrátka vidíš i to, co bys autem měl vzdálené několik hodin. Je to paráda!

2. Ještědský vysílač

Když už budeš nahoře a budeš se kochat tím, co je pod tebou, nezapomeň se podívat i za sebe. Ještědský vysílač je zajímavá stavba, která se zde postavila v letech 1966 až 1973. Důvod, kvůli kterému zde ale vůbec začalo vznikat něco tak unikátního, skoro až mimozemského, je k neuvěření! V roce 1963 zde stávala Ještědská chata, která se současnému vysílači vůbec nepodobala. Bohužel v tom roce vyhořela. Lidem to ale nedalo spát a začali se sami od sebe finančně skládat na novou výstavbu. To proto má takové kouzlo! Vznikl díky lásce lidí k horskému ubytování. Určitě vyzkoušej místní restauraci. Svíčkovou mají vážně vynikající! 

3. Sportovní aktivity

Protože jsme stránka věnovaná sportovních akcím, je jasné, že na tohle nesmíme zapomenout. Na jaře si zde můžeš zajet závod Duatlon Ještěd, který je zábavný, zajímavý tou přírodou kolem, obohacený krásným výhledem z Ještědu, a především je ze série Labská Výzva. Můžeš tedy k tomu přihodit ještě jeden závod a třeba vyhraješ ve zmíněném Liberci ubytování v proslulém Wellness Centrum Hotel Babylon. V létě si zde také můžeš vyzkoušet sešup na koloběžkách. Jakmile ale napadne sníh, přidej se k nám na lyže! Tato hora má při dobrých sněhových podmínkách hodně sjízdných tras, které jsou relativně krátké, svižné a hodí se na tvou natrénovanou dynamickou jízdu. 

4. Městské aktivity

Protože jsi v vrcholu hory mohl/a dohlédnout na město Liberec, rozhodli jsme se, že tě provedeme i tady. Je totiž nedílnou součástí Ještědu. Navštívit zde můžeš nejednu restauraci, za nás doporučujeme Omam. Pak to svádí k tomu, abys zašel/a do kina Cinestar, ale to najdeš i v jiných velkých městech. Raději zvol to, co jinde nemají v takovém měřítku. Například Aquapark! Ve Wellness hotelu Babylon se nachází kromě relaxačních zón (plných masáží, saun,..) i toto vodní zábavní centrum, které nezkazí žádnou zábavu. Navíc má bohatou historii, protože jeho stavba začala už v roce 1996 v bývalé textilní továrně Hedva. Rozloha 30.000 m2 slibuje opravdovou zábavu pro tebe i ty nejmenší z rodiny! #TovárnaNaZážitky


5. Doprava

Možná si říkáš, co je to za důvod, kvůli které by sis měl/a zamilovat Ještěd. Pravda je ale taková, že když si zkusíš jet z centra Liberce (z autobusového nádraží) do Horního Hanychova MHD, překvapí tě to. Asi není jiné místo na světě, kde by nás jízda šalinou bavila tolik, jako právě tady. Už jen to, že držíš v ruce lyže nebo třeba horské kolo a těšíš se na ten adrenalin na kopci, v tobě vzbuzuje pocity "Už tam budem'? Už tam budem'?". To není jako cesta ráno do práce v Praze na Václaváku, kde ty tramvaje pořád zvoní a brzdí na každých 20 m.

Napiš nám ty, co se ti na Ještědu líbí nejvíc!